Annem Bitanem

Annelik estetiği ile yenilenin

Annelik estetiği ile yenilenin

Bayanların doğum sonrası vücutlarında oluşan değişimlerin, kombine cerrahi işlemler ile tek seansta düzeltilebilmesi işlemi olduğunu vurgulayan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, annelik estetiğinin kişiye özel tasarlanan bir uygulama olduğunu belirtti.

4 Şubat 2018 Pazar 17:48
Yazdır

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, ‘’En sık uygulanan, kombinasyon memelerin toparlanması, karın germe ve liposuctıon işleminin birlikte yapılmasıdır’’ şeklinde açıklama yaptı.

Annelik estetiği kimlere yapılır?

Doğum, emzirme ve aşırı kilo değişiklikleri sonrası memelerin içlerinin boşaldığı, sarktığı ve aynı zamanda karın kaslarında ve cildinde gevşemeleri ve çatlakları olan, bazı alanlarda da bölgesel yağlanmaları olan bayan hastalara uygulanır şeklinde açıklamalarda bulunan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, ayrıca doğumdan önce fit bir vücuda sahip olup doğumdan sonra eski vücutlarına dönmek isteyen hastaların da uygun adaylar olduğunu belirtiyor.

Ameliyat Öncesi Neler Yapılmalıdır ?

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, ‘’Tüm estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi bu ameliyat öncesinde de kişi eğer kullanıyorsa sigarayı ameliyattan 2 hafta önce ve ameliyattan 2 hafta sonra olmak üzere bırakmalıdır. Kan sulandırıcı Aspirin vb. ilaç kullanımı varsa en az 10 gün öncesinden bırakılmalıdır’’ dedi.

Sürekli aldığı başka ilaçlar veya vitamin hapları (Ginseng, CoQ, Gingkobloba vs. içeren) var ise mutlaka 1 hafta öncesinden kesilmelidir. Bunların dışında farklı bir durum mevcutsa yine hastanın, doktorunu bilgilendirmesi gerekmektedir.

Ameliyat Tekniği Nasıldır ?

Annelik estetiğinin kişiye özel tasarlandığını anlatan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu,  genel anestezi altında kombinasyonlar şeklinde yapılabilen, işlemlere bağlı olarak 3- 5 saat arası sürebilen operasyonlar olduğunu vurguladı.

Memelere küçültme, dikleştirme ya da büyütme yapılabilir. Karın cildindeki sarkıklığa bağlı olarak mini ya da tam karın germe uygulanabilir. Bölgesel yağlanma olan alanlara liposuction ile şekillendirme yapılabilir. İstenilen yerler inceltilebilir veya dolgunlaştırılabilir.

Ameliyattan Sonra İyileşme Süreci Nasıldır ?

Hastaların genellikle 1 ya da 2 gün hastanede takip edildiğini vurgulayan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, hastaların operasyon günü yürümeye başladığını belirtti. İşlemlere yönelik sutyen ve korse giyilmesi gerekir. Bu korse ve sutyeni 3 hafta kullanmaları gerekir. 2. günde banyo yapabilirler. Birkaç günlük dinlenme sonrası hastalar günlük hayatlarına dönebilirler. İlk 6 hafta ağır spor aktiviteleri önerilmez.

Anahtar Kelimeler: bayanların, doğum, sonrası, vücutlarında, oluşan, değişimlerin
Bu haber toplam 8322 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Doğum Sonrası Depresyon
Emzirme Döneminde Alkol ve Sigara Kullanımı
Emzirme Döneminde Beslenme
Doğum Sonrası Saç Dökülmesi
Anne Sütü ile İlgili Merak Edilenler
Sezeryan Dikiş Bakımı
Normal Doğum Sonrası Dikiş Bakımı
Lohusalıkta Meme Bakımı
Lohusalık
Doğumdan Sonra Karın Germe Ameliyatı (ABDOMİNOPLASTİ)
Doğumdan Sonra Ne Yapmamalı..
Doğumdan Sonra Gebelikten Korunma
Doğumdan Sonra Eski Forma Nasıl Dönülür
Doğum Sonrası Şaşkınlığı
Doğum Sonrası Seks
Doğum Sonrası Merak Edilenler
Doğum Sonrası Jimnastik
Doğum Sonrası İlk Günler
Doğum Sonrası Estetik Cerrahi
Doğum Sonrası Depresyon
Doğum Sonrası Bel Ağrısı
Doğum Sonrası Acil durumlar
Doğum Kayıt İşlemleri
 
KURUMSAL

İÇERİK

BİZİ TAKİP EDİN